Ważne Informacje

Szkolenia prowadzimy cały w rok według kalendarza szkoleń. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych terminy szkoleń mogą ulec zmianie lub wydłużeniu. Osoba, która zgłosiła chęć uczestnictwa w kursie informowana jest o wszystkich zmianach telefonicznie lub mailowo.

Rezerwacja miejsca na kursie wiąże się przelaniem na konto szkoły przedpłaty w wysokości 450 zł.  

Santander Bank Polska
81 1090 2271 0000 0001 1602 3139
FLY ADVENTURE Szkoła Sportów Lotniczych
ul. Blankowa 15/17
58-316 Wałbrzych

Przedpłata nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji ze szkolenia na dzień przed lub w dniu rozpoczęcia kursu.

W przypadku braku możliwości udziału w szkoleniu w zarezerwowanym terminie, istnieje możliwość rezerwacji nowego terminu z KALENDARZA SZKOLEŃ pod warunkiem poinformowania szkoły o zaistniałej sytuacji (mailowo lub telefonicznie) przynajmniej z trzydniowym wyprzedzeniem.

W przypadku braku takiej informacji lub nieustannego przekładania terminu, przedpłata przepada.

W przypadku przerwania szkolenia przez ucznia-pilota, obowiązują poniższe zasady:

  • Jeżeli przerwa w szkoleniu nie przekracza 12 miesięcy od ostatniego dnia zajęć praktycznych, uczeń rezerwuje miejsce na kursie (terminy dostępne w kalendarzu szkoleń) i kontynuuje szkolenie bez konieczności opłacania zajęć wznawiających. Ważne! Uzupełniony dziennik pilota, loty potwierdzone podpisem instruktora.
  • Jeżeli przerwa wynosi ponad 12 miesięcy, ale nie przekracza 24 miesięcy od ostatniego  dnia zajęć praktycznych zapisanych w dzienniku pilota (loty  potwierdzone podpisem instruktora), uczeń może kontynuować szkolenie po zajęciach wznawiających.. Na zajęcia wznawiające składa się egzamin teoretyczny – obejmuje materiał  wprowadzony do przerwy w szkoleniu oraz dwudniowe zajęcia  praktyczne – loty szkoleniowe doskonalące. Koszt zajęć na sprzęcie szkoły 450 zł/dzień.
  • Jeżeli przerwa w szkoleniu przekracza 24 miesiące od ostatniego dnia zajęć praktycznych,  uczeń  szkoli się od podstaw.

Terminy zajęć wznawiających oraz doskonalących ustala instruktor prowadzący.

Szkolenia objęte ceną promocyjną ważne są tylko w danym roku kalendarzowym i nie podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji. Promocje nie łączą się z innymi akcjami promocyjnymi.

Szkolenie odbywa się na sprzęcie szkoły. Na zajęcia należy zabrać buty dobrze trzymające staw skokowy, wygodną odzież, nakrycie głowy – najlepiej chusta, którą można założyć pod kask.

Nocleg można zarezerwować w okolicznych hotelach, pensjonatach – https://mieroszow.pl/turystyka/baza-noclegowa/.

Zajęcia praktyczne, szczególnie w okresie letnim odbywają się od godz. 07-08.00 do 10-11.00, następnie od godz. 16.00 do wieczora.

Po ukończeniu kursu Etap II i zdaniu wewnętrznego egzaminu teoretyczno-praktycznego wystawiamy zaświadczenie oraz skierowanie na egzamin państwowy. Sesje egzaminacyjne organizujemy 1-2 razy w roku.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest posiadanie wypełnionych wniosków oraz sprzętu paralotniowego lub lotniowego z ważnym dopuszczeniem do eksploatacji w Polsce (karta paralotni/lotni).

Szkoła prowadzi sprzedaż i serwis techniczny sprzętu (lotnie, paralotnie, napędy PPG i PPGG) nowego i używanego.

Naszym kursantów oferujemy fachowe doradztwo przy zakupie sprzętu oraz zniżki. Przekładamy systemy ratunkowe.