Praktyczne Informacje

Zajęcia, etap I i II prowadzimy na własnym terenie Szybowisko Mieroszów-Nowe Siodło lub opcjonalnie w przypadku wiatrów z północy na Górze Szybowcowej (Jeżów Sudecki) oraz Lotnisku Gminnym Świebodzice. Szkolenia doskonalące organizujemy w kraju i zagranicą. 

Jako jedna z nielicznych szkół w Polsce oferujemy zarówno szkolenie górskie (Etap I) jak i łączone – nizinno-górskie, prowadzone z wykorzystaniem wyciągarki (Etap II i III). Uczeń pilot zaznajamia się ze specyfiką wykonywania lotów w górach, co bywa wymagające oraz przechodzi przeszkolenie w zakresie lotów holowanych, które usprawniają przebieg i przyspieszają proces  szkolenia. Wysokość uzyskana na holu umożliwia wejście na tzw. żagiel – czyli wykorzystanie prądów zboczowych.

Szkolenia prowadzimy cały w rok według kalendarza szkoleń. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych terminy szkoleń mogą ulec zmianie lub wydłużeniu. Osoba, która zgłosiła chęć uczestnictwa w kursie informowana jest o wszystkich zmianach telefonicznie lub mailowo. Szkolenia objęte są opłatą rezerwacyjną w wysokości 450 zł. Wpłata na konto szkoły:

Santander Bank Polska
81 1090 2271 0000 0001 1602 3139
FLY ADVENTURE Szkoła Sportów Lotniczych
ul. Blankowa 15/17
58-316 Wałbrzych

W przypadku rezygnacji ze szkolenia objętego rezerwacją, istnieje możliwość wybrania innego terminu pod warunkiem poinformowania szkoły (mailowo lub telefonicznie) najpóźniej 3 dni przed planowanym kursem.

W przypadku braku takiej informacji lub nieustannego przekładania terminu, opłata rezerwacyjna przepada.

W przypadku przerwania szkolenia przez ucznia-pilota, obowiązują poniższe zasady:

  • Jeżeli przerwa w szkoleniu nie przekracza 12 miesięcy od ostatniego dnia zajęć praktycznych, uczeń rezerwuje miejsce na kursie (terminy dostępne w kalendarzu szkoleń) i kontynuuje szkolenie bez konieczności opłacania zajęć wznawiających. Ważne! Uzupełniony dziennik pilota, loty potwierdzone podpisem instruktora.
  • Jeżeli przerwa wynosi ponad 12 miesięcy, ale nie przekracza 24 miesięcy od ostatniego  dnia zajęć praktycznych zapisanych w dzienniku pilota (loty  potwierdzone podpisem instruktora), uczeń może kontynuować szkolenie po zajęciach wznawiających.. Na zajęcia wznawiające składa się egzamin teoretyczny – obejmuje materiał  wprowadzony do przerwy w szkoleniu oraz dwudniowe zajęcia  praktyczne – loty szkoleniowe doskonalące. Koszt zajęć na sprzęcie szkoły 350 zł/dzień.
  • Jeżeli przerwa w szkoleniu przekracza 24 miesiące od ostatniego dnia zajęć praktycznych,  uczeń  szkoli się od podstaw.

Terminy zajęć wznawiających oraz doskonalących ustala instruktor prowadzący.

Szkolenia objęte ceną promocyjną ważne są tylko w danym roku kalendarzowym i nie podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji. Promocje nie łączą się z innymi akcjami promocyjnymi.

Szkolenie odbywa się na sprzęcie szkoły. Na zajęcia należy zabrać buty dobrze trzymające staw skokowy, wygodną odzież, nakrycie głowy – najlepiej chusta, którą można założyć pod kask.

Nocleg można zarezerwować w okolicznych hotelach, pensjonatach – https://mieroszow.pl/turystyka/baza-noclegowa/.

Zajęcia praktyczne, szczególnie w okresie letnim odbywają się od godz. 07-08.00 do 10-11.00, następnie od godz. 16.00 do wieczora.

Po ukończeniu kursu Etap II i zdaniu wewnętrznego egzaminu teoretyczno-praktycznego wystawiamy zaświadczenie oraz skierowanie na egzamin państwowy. Sesje egzaminacyjne organizujemy 1-2 razy w roku.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest posiadanie wypełnionych wniosków oraz sprzętu paralotniowego lub lotniowego z ważnym dopuszczeniem do eksploatacji w Polsce (karta paralotni/lotni).

Szkoła prowadzi sprzedaż i serwis techniczny sprzętu (lotnie, paralotnie, napędy PPG i PPGG) nowego i używanego.

Naszym kursantów oferujemy fachowe doradztwo przy zakupie sprzętu oraz zniżki. Przekładamy systemy ratunkowe.