Praktyczne Informacje

 • Zajęcia, etap I i II prowadzimy na własnym terenie Szybowisko Mieroszów-Nowe Siodło lub opcjonalnie w przypadku wiatrów z północy na Górze Szybowcowej (Jeżów Sudecki) oraz Lotnisku Gminnym Świebodzice. Szkolenia doskonalące organizujemy w kraju i zagranicą.
 • Jako jedna z nielicznych szkół w Polsce oferujemy zarówno szkolenie górskie (Etap I) jak i łączone – nizinno-górskie, prowadzone z wykorzystaniem wyciągarki (Etap II i III). Uczeń pilot zaznajamia się ze specyfiką wykonywania lotów w górach, co bywa wymagające oraz przechodzi przeszkolenie w zakresie lotów holowanych, które usprawniają przebieg i przyspieszają proces  szkolenia. Wysokość uzyskana na holu umożliwia wejście na tzw. żagiel – czyli wykorzystanie prądów zboczowych.
 • Szkolenia prowadzimy cały w rok według kalendarza szkoleń. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych terminy szkoleń mogą ulec zmianie lub wydłużeniu. Osoba, która zgłosiła chęć uczestnictwa w kursie informowana jest o wszystkich zmianach telefonicznie lub mailowo.
  Szkolenia realizowane w okresie od 15.06 do 31.08 objęte są opłatą rezerwacyjną w wysokości 250zł.

  W przypadku rezygnacji ze szkolenia objętego rezerwacją, istnieje możliwość wybrania innego terminu pod warunkiem poinformowania szkoły (mailowo lub telefonicznie) najpóźniej 3 dni przed planowanym kursem.

  W przypadku braku takiej informacji lub nieustannego przekładania terminu, opłata rezerwacyjna przepada.

 • Na czas szkolenia zapewniamy uczestnikom ubezpieczenie OC oraz na życzenie NNW.
 • Szkolenie odbywa się na sprzęcie szkoły.
 • Na zajęcia należy zabrać buty dobrze trzymające staw skokowy, wygodną odzież, nakrycie głowy – najlepiej chusta, którą można założyć pod kask.
 • Zajęcia praktyczne, szczególnie w okresie letnim odbywają się od godz. 07-08.00 do 10-11.00, następnie od godz. 16.00 do wieczora.
 • Prowadzimy sprzedaż i serwis techniczny sprzętu (lotnie, paralotnie, napędy PPG i PPGG) nowego i używanego. Dla kursantów naszej szkoły oferujemy fachowe doradztwo przy zakupie oraz zniżki. Przekładamy systemy ratunkowe.
 • Nocleg można zarezerwować w okolicznych hotelach, pensjonatach – możemy podesłać namiary. Ceny od 30zł .
 • Po ukończeniu kursu Etap II i zdaniu wewnętrznego egzaminu teoretyczno-praktycznego wystawiamy zaświadczenie oraz skierowanie na egzamin państwowy. Sesje egzaminacyjne organizujemy 1-2 razy w roku.
 • Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest posiadanie wypełnionych wniosków oraz sprzętu paralotniowego lub lotniowego z ważnym dopuszczeniem do eksploatacji w Polsce (karta paralotni/lotni).
  Uwaga! Nowe wnioski: – paralotnie
  http://www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/licencjonowanie-personelu-lotniczego/wzory-wnioskow/2043-37lpl1-wniosek-o-wydanie-wiadectwa-kwalifikacji-pgp-silip.
  Do wniosku należy dołączyć:
  Zaświadczenie ukończenia szkolenia Etap II PP, PPG lub PPGGUbezpieczenie OC rozszerzone o uprawianie paralotniarstwa,
  Potwierdzenie dokonania opłaty egzaminacyjnej na konto: 31 1010 1010 0022 9322 3100 0000, Urząd Lotnictwa Cywilnego, ul. Marcina Flisa 202 – 247 Warszawa
  UWAGA: Opis w tytule przelewu jest obowiązkowy
  – Opłata za egzamin teoretyczny wynosi 53 zł (imię i nazwisko/egzaminteoretyczny na ŚK PGP/tab.2 część I podczęść 1.1/pkt.5)
  – Opłata za egzamin praktyczny wynosi 43 zł (imię i nazwisko/egzaminpraktyczny na ŚK PGP/tab.2 część I podczęść 1.2/pkt.3.2)
  – Opłata za wydanie Świadectwa Kwalifikacji wynosi 43 zł (imię inazwisko/wydanie ŚK PGP/tab.1 część II podczęść 2.2/pkt.6.1)
Advertisements