Praktyczne Informacje

Zajęcia, etap I i II prowadzimy na własnym terenie Szybowisko Mieroszów-Nowe Siodło lub opcjonalnie w przypadku wiatrów z północy na Górze Szybowcowej (Jeżów Sudecki) oraz Lotnisku Gminnym Świebodzice. Szkolenia doskonalące organizujemy w kraju i zagranicą. 

Jako jedna z nielicznych szkół w Polsce oferujemy zarówno szkolenie górskie (Etap I) jak i łączone – nizinno-górskie, prowadzone z wykorzystaniem wyciągarki (Etap II i III). Uczeń pilot zaznajamia się ze specyfiką wykonywania lotów w górach, co bywa wymagające oraz przechodzi przeszkolenie w zakresie lotów holowanych, które usprawniają przebieg i przyspieszają proces  szkolenia. Wysokość uzyskana na holu umożliwia wejście na tzw. żagiel – czyli wykorzystanie prądów zboczowych.

Szkolenia prowadzimy cały w rok według kalendarza szkoleń. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych terminy szkoleń mogą ulec zmianie lub wydłużeniu. Osoba, która zgłosiła chęć uczestnictwa w kursie informowana jest o wszystkich zmianach telefonicznie lub mailowo. Szkolenia realizowane w okresie od 15.06 do 31.08 objęte są opłatą rezerwacyjną w wysokości 450 zł.

W przypadku rezygnacji ze szkolenia objętego rezerwacją, istnieje możliwość wybrania innego terminu pod warunkiem poinformowania szkoły (mailowo lub telefonicznie) najpóźniej 3 dni przed planowanym kursem.

W przypadku braku takiej informacji lub nieustannego przekładania terminu, opłata rezerwacyjna przepada.

W przypadku przerwania szkolenia przez ucznia-pilota, obowiązują poniższe zasady:

  • Jeżeli przerwa w szkoleniu nie przekracza 12 miesięcy od ostatniego dnia zajęć praktycznych, uczeń rezerwuje miejsce na kursie (terminy dostępne w kalendarzu szkoleń) i kontynuuje szkolenie bez konieczności opłacania zajęć wznawiających. Ważne! Uzupełniony dziennik pilota, loty potwierdzone podpisem instruktora.
  • Jeżeli przerwa wynosi ponad 12 miesięcy, ale nie przekracza 24 miesięcy od ostatniego  dnia zajęć praktycznych zapisanych w dzienniku pilota (loty  potwierdzone podpisem instruktora), uczeń może kontynuować szkolenie po zajęciach wznawiających.. Na zajęcia wznawiające składa się egzamin teoretyczny – obejmuje materiał  wprowadzony do przerwy w szkoleniu oraz dwudniowe zajęcia  praktyczne – loty szkoleniowe doskonalące. Koszt zajęć na sprzęcie szkoły 250 zł/dzień.
  • Jeżeli przerwa w szkoleniu przekracza 24 miesiące od ostatniego dnia zajęć praktycznych,  uczeń  szkoli się od podstaw.

Terminy zajęć wznawiających oraz doskonalących ustala instruktor prowadzący.

Szkolenie odbywa się na sprzęcie szkoły. Na zajęcia należy zabrać buty dobrze trzymające staw skokowy, wygodną odzież, nakrycie głowy – najlepiej chusta, którą można założyć pod kask.

Nocleg można zarezerwować w okolicznych hotelach, pensjonatach – https://mieroszow.pl/turystyka/baza-noclegowa/.

Zajęcia praktyczne, szczególnie w okresie letnim odbywają się od godz. 07-08.00 do 10-11.00, następnie od godz. 16.00 do wieczora.

Po ukończeniu kursu Etap II i zdaniu wewnętrznego egzaminu teoretyczno-praktycznego wystawiamy zaświadczenie oraz skierowanie na egzamin państwowy. Sesje egzaminacyjne organizujemy 1-2 razy w roku.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest posiadanie wypełnionych wniosków oraz sprzętu paralotniowego lub lotniowego z ważnym dopuszczeniem do eksploatacji w Polsce (karta paralotni/lotni).

Szkoła prowadzi sprzedaż i serwis techniczny sprzętu (lotnie, paralotnie, napędy PPG i PPGG) nowego i używanego.

Naszym kursantów oferujemy fachowe doradztwo przy zakupie sprzętu oraz zniżki. Przekładamy systemy ratunkowe.